ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

איך לשמור על שלווה כשההריון מתארך?

 

תאריך הלידה המשוער מתקרב ואת כבר בלחץ כי עדיין לא רואים סימני לידה?


ואולי התאריך כבר עבר ואת בלחץ אטומי שאין דברים כאלה...

 

אז מה בסך הכל ביקשת, ללדת????

 

קבלי כמה עצות שיעזרו לך לעבור את התקופה הזו יותר קצת בקלות:

 

1. אל תשכחי לנשום
זה נשמע כל כך פשוט וטריוויאלי, אבל שימי לב האם את באמת נושמת כמו שצריך. הישעני אחורה על כורסא נוחה, על הספה או על המיטה. עמעמי את האורות, שימי לך מוזיקה מרגיעה שאת אוהבת ופשוט תנשמי.
תתרכזי בלמלא את ריאותיך בהרבה אוויר, בנשימה עמוקה ואיטית. הנשימה תעזור לך להרפות, לשחרר ולפרוק מתחים.

 

2. מצאי את משפט הקסמים שלך ללידה
שנני לעצמך בלב מנטרה חיובית וטובה שתחזק אותך ברגעי משבר. כל פעם שאת מרגישה שאת נדחקת לפינה שנני לך אותה כדי להחזיר עצמך לפוקוס. לדוגמא: הלידה שלי תתחיל בזמן המתאים ביותר לתינוק. הלידה שלי תתנהל בקצב הנכון ביותר לגופי.
 
3. להמשיך ללכת לעשות מעקב הריון, ולזכור שכל עוד הכל תקין - הכל בסדר ובדיוק בשביל זה את הולכת להיבדק.
עוד לא נולד התינוק שלא נולד, וגם התינוק שלך יוולד בסופו של דבר. שבוע יותר, שבוע פחות - בסוף הוא ייצא.
תזכירי לעצמך ולכל אוהבייך שכל עוד את נבדקת וכל המדדים שלך ושל התינוק תקינים, אין כל סיבה להילחץ או תזרז את הלידה.

 

4. צמצמי לחצים מסביב
אם בסביבה הקרובה שלך נמצאים אנשים שפוחדים מלידה ומנקודת מבטם את פצצה מתקתקת שעומדת להתפוצץ, כנראה שאת צריכה קצת לתפוס מרחק מהם עד לאחר הלידה. זה בסדר לסנן שיחות, זה בסדר גמור להימנע משיחות עם אנשים שמשרים עליך לחץ.
זה בסדר ללכת עם הילד אחר הצהריים לגן משחקים בשכונה אחרת  בה אף אחד לא מכיר אותך וישאל למה את לא ילדת כבר.

 

5. תמציאי לך תאריך לידה משוער משל עצמך ואם אפשר שיהיה שלושה שבועות מאוחר יותר מהתל"מ שניתן לך.
אם בהריון הקודם ילדת בשבוע 42 וגם זה אחרי שהתחילו בזירוז לידה סביר להניח שגם הפעם תלדי בשבוע מתקדם. כדי למנוע מראש מצב שיהיה מי שישאל אותך שאלות שעשויות להעמיס עליך, תני לעצמך אקסטרא זמן ללידה.
 
6. לסגור קצוות פתוחים
עבודה, סידורים, עסקים, נקיונות, כביסות ושאר ירקות - כל מה שעשוי ליצור עומס רגשי בחייך ורבוץ על צווארך ולהכביד - פני מהשולחן.
מעבר דירה או שינויים אחרים בחיים - רצוי לתזמן שלא יהיו סמוכים להריון וללידה. ואם יצא שבכל זאת כך הסתדרו הדברים, תדאגי שיהיה מי שיעזור לך במטלות אלו ואם אפשר שיורידו אותן ממך לחלוטין.
כי גם אם נדמה לך שאת מוכנה ללידה משימות אלו עשויות ליצור עליך עומס שלא במודע.

 

7. טיול רגלי ארוך ומרגיע בחוף הים
צאי יחד עם האיש שלך בהליכה נעימה ורגועה בחוף הים. העיסוי של החול בכפות הרגליים מרגיע ומפנק. תהיה לך הזדמנות לנשום אוויר צח מלוא הריאות ואם לא נשמת עד עכשיו והיית מכווצת ואצורה, תוך כדי הליכה בחוף עם בטן הריונית, אם תרצי או לא תרצי תנשמי כמו שצריך. רק כדי להבהיר את הדברים עד הסוף, ההליכה לא צריכה להיות מהירה או אינטנסיבית, את לא מתחילה לעבוד על כושר גופני עכשיו.

 

8. לסיום ההליכה הזוגית פנקי עצמך במאכל טעים שעושה לך טוב, תתענגי על כל ביס

 

9. לישון, לישון ושוב לישון
אמנם את רק רוצה ללדת כבר, אבל לפעמים יש נטייה לחשוב שאחרי הלידה תוכלי סוף סוף לישון. בבבבזזזז! Wrong answer! כשיש תינוק חדש בבית שינה הופכת למצרך יקר המציאות, ממש מותרות. אם יש הזדמנות לישון - עכשיו זה הזמן! לכי לישון כמה שאת רק יכולה, שרשרי את הילדים לטיפולם של אבא/שכנה/סבתא/דודה ותתפסי תנומה טובה.

 

10. ספורט באקסטרים - המטרה היא זירוז לידה - לא!!!! בבקשה אל תעשי את זה!!!
כשאת מתחילה לעלות ולרדת במדרגות של הבניין הלוך ושוב, כשאת קורעת את העיר בהליכות ומתישה את עצמך פיזית, את לא מודעת לעובדה שפעילות גופנית מעלה הפרשה של אדרנלין, שהוא ההורמון שבדיוק אותו את לא צריכה כדי שתתחיל הלידה, להיפך, את צריכה שיהיה כמה שפחות ממנו. כשיגיע שלב הלחיצות בלידה תצטרכי אותו, אבל שם הוא יגיע בשפע וזה יהיה בדיוק בזמן הנכון.


11. סקס, סמים ורוקנ'רול - רק בלי הסמים
אז סקס בשפע - כל המרבה הרי זה משובח. בנוזל הזרע של הגבר יש פרוסטגלנדינים, הורמונים בהם משתמשים בבית החולים להשראת לידה. כל עוד כולם נהנים - תמשיכו להשתפן. מה שנקרא win win, כל הצדדים מרוצים, כך שגם אם זה לא יגרום לכך שתתחיל הלידה כולם נהנו על הדרך.
אבל זה לא רק הזרע שלו, אלו גם האורגזמות שלך - בזמן אורגזמה מופרש אוקסיטוצין - כבר אמרנו שאוקסיטוצין הוא ההורמון שאחראי על תהליך הלידה ויצירת צירים.

 

12. לצחוק כל הדרך ללידה
צחוק משחרר ומביא להפרשת אנדרופינים, כשהמתח גובר וקשה לשחרר לפעמים קצת עזרה מיוטיוב לא תזיק. תחרשי על סרטוני סטנדאפ כי אין משהו משחרר יותר מלצחוק צחוק הריוני ומתגלגל

 

13. סרטוני דמיון מודרך מיוטיוב
אם איך שמישהו אומר לך לצחוק את ישר מתחילה לבכות, בין אם את מתחברת לזה או לא - כדאי למצוא סרטוני דמיון מודרך ביוטיוב, מהסוג שנעים לך לשמוע את קולו של הקריין, או כל פסקול אחר נעים ומרגיע - ואם אפשר אז שגם יהיו בו צלילים של מים זורמים. כי מים זה מרגיע בכל היבט שתסתכלי על זה...

 

14. מילת המפתח היא סבלנות. קל להגיד, יותר קשה לבצע.

האמיני בגופך, האמיני בתהליך, האמיני בתינוק שלך שהוא יבחר את העיתוי המתאים ביותר עבורו. ואם אפשר - אז עוד קצת סבלנות. היא משתלמת.

חדשות ועידכונים

חיפוש

לנל"ק 2

אנחנו בפייסבוק

SFbBox by casino froutakia

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!