ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

לידה אחרי 2 ניתוחים קיסריים - סיפור הלידה שלי ושל נהר


הקדמה- הריון ראשון כל רצונותיי הם ללדת לידה רגילה (אמא שלי ילדה את כולנו בקיסרי ואחותי הגדולה גם ילדה את שלושת ילדיה בקיסרי ואני רציתי לשבור את זה, זה לא חייב להיות ככה גם אצלי) עשיתי יוגה, עשיתי הכנה ללידה עם מיילדת לא נכנעתי לניתוח גם כשהרופאים המליצו לי על ניתוח בגלל שהעובר שלי גדול. בשבוע 40+3 התחילו הצירים באופן טיבעי אבל הסוף היה ניתוח דחוף בגלל עליית חום אימהי ודופק לא סדיר אצל העובר.

 

שנה וחודשיים עברו ושוב אני בהריון. כבר מהתחלה התחילו לי חששות לגבי גודל עובר, ה-GBS (לאחר הלידה גילו שאני נשאית), הסיכונים לקרע ברחם (היתה לי נישה בתחילת ההריון באיזור הצלקת) וכמובן חששתי מניתוח חירום שוב. בנוסף לכל זה פיטרו מהעבודה בגלל ההריון וזה כמובן גמר אותי, הייתי עסוקה כ"כ בלכעוס ולרחם על עצמי שלא התעסקתי עם ההריון והדברים החיוביים שבו אלא רק בפחדים, כל הזמן אמרתי לעצמי שאולי הוא יחליט להגיע לפני הזמן והוא לא יהיה גדול כ"כ ויתחילו לי צירים באופן טיבעי ואז תיהיה לי הזדמנות לנסות ללדת רגיל שוב, קיוויתי בתוכי אבל לא לקחתי על זה אחריות בכלל!!

 

בסופו של דבר הבן שני שלי נולד בניתוח מתוכנן בשבוע 39 במשקל 3.800- הניתוח המתוכנן היה נורא בהרבה מהניתוח חירום, ההתאוששות היתה קשה, החוסר קשר ללידה היה קשה ביותר!


הריון שלישי, שנה וחודשיים אחרי הניתוח השני- אמרתי לעצמי: "אורה, זה סימן עבורך"! (פה אני אשתף אותכן כי באותו זמן החלטתי, לאחר התלבטויות רבות, לחזור ללימודים ולעשות הסבה לסיעוד ולהמשיך ללימודי מיילדות- זאת היתה התוכנית שלי לפני 10 שנים וזנחתי אותה מפאת חוסר בגרות ואחריות ועכשיו הייתי שם). הבנתי שההריון הזה הגיע על מנת שאני אוכל להוכיח לעצמי שהכל אפשרי עבורי! ולקחתי אחריות על ההריון הזה והחלטתי שאותו אני אלד לידה רגילה- ואגינלית!


התחלתי לקרוא באינטרנט על VBAC לאחר שני ניתוחים קיסריים והבנתי כי זה אפשרי בהחלט. דיברתי עם חברה שילדה את שני ילדיה בבית והיא ייעצה לי לדבר עם רוזי, המיילדת שהיתה לה.


בתחילת נובמבר 2014 נפגשתי עם רוזי המדהימה. היתה לנו שיחה נהדרת, היא אמתית, היא כנה, היא עוצמתית ובעיקר היא נותנת לך הרגשה שאת יכולה לעשות הכל! יצאתי בתחושה ובאמונה שלמה כי אני הולכת ללדת לידה ואגינלית בעוד כמה חודשים!


מהלך ההריון היה תקין בהחלט, העובר שלי לא היה גדול במיוחד, מאוד הקפדתי על תזונה נכונה וספורט (כפי שרוזי ייעצה לי בפגישתנו), הצלחתי לרתום את הרופאה שלי לאפשרות החדשה שנפתחה לי, ללדת ואגינלית, וכל מפגש איתה היה מעצים ומחזק. אחת העצות הנוספות שרוזי נתנה לי היא מבחינה בירוקרטית לדבר עם פרופ' בן עמי, מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית חולים פוריה לגבי תוכנית הלידה, היות וההמלצה הגורפת היא ניתוח קיסרי לאחר שני ניתוחים אבל יכול להיות שאם תנאי ההריון טובים הוא יאפשר לנסות לידה ואגינלית. נפגשתי איתו בשבוע 20 לסקירת מערכות וקבענו כי בשבוע 35 אני אגיע אליהם למעקב. שמחתי מאוד לשמוע שהוא לא פוסל את זה על הסף והמשכתי עם תחושת העוצמתיות לגבי הלידה שלי. לאחר הפגישה איתו דיברתי שוב עם רוזי וקבענו להפגש לאחר הביקורת בפוריה.


שבוע 35 מגיע ואני הולכת לפוריה למיון יולדות להערכת משקל ובדיקת התנאים. כשהגעתי לשם פגשתי בדיוק את המיילדת שהייתי צריכה לפגוש, נורית. סיפרתי לה את התוכניות ללידה הנוכחית והיא תמכה בי מאוד (אני מכירה אותה מלפני והיא מקסימה ונדירה). עשו לי כמובן אולטרסאונד, מוניטור וכל העסק. העובר היה 2.800 משקל טוב לגיל ההריון. כמובן שלכל רופא סיפרתי את התוכניות ללידה הזאת ואיך נגמרו ההריונות הקודמים וכולם היו באמת מאוד מאפשרים.

 

הרופא שעשה לי את האולטרסאונד אפילו נתן לי ביטחון רב כי זה אפשרי עבורי בהחלט! באותו רגע החלטתי כי אני רוצה שהוא יהיה הרופא התורן ביום שבו אני אבוא ללדת (וכך גם היה).


המנהל חדר לידה, בעודו חותם על מכתב שיחרור, המליץ בחום על לקבוע תאריך לניתוח אך אני עם חיוך גדול ואסרטיביות נעימה סירבתי. קבענו שאני אגיע בשבוע 38 שוב.


משבוע 36 נפגשתי עם רוזי פעם בשבוע והחלטתי כי אני מקשיבה רק לה על הערכת המשקל (זה הדבר שהכי הטריד אותי- היתה לי בטן ענקית אבל לא הרגשתי שהוא כבד במיוחד). היא הרגיעה אותי בכל פעם לגבי הסיכונים שהושמעו באוזני. הפגישות עם רוזי היו מלמדות מאוד ומחזקות מאוד דיברנו המון והיא ממש הכניסה אותי לתוך התהליך, בפגישות אלו הבנתי כי בלידה הראשונה לא הייתי נוכחת כלל וגם אם הכל היה תקין לא הייתי מצליחה ללדת אותו כי פשוט לא הייתי שם, לא ידעתי לשחרר ולתת לדברים לקרות כפי שהם אמורים לקרות.

 

בשבוע 38 הלכתי שוב למיון יולדות להערכת משקל נוספת, לאותו ביקור באתי לבדי, עשיתי כמובן את כל הבדיקות ואת האולטרסאונד עשה לי המנהל חדר לידה, יצא לו שהעובר שלי שוקל כבר 3.800 ואני אמרתי לו שזה לא אפשרי, לא הרגיש לי שיש לי עובר קרוב ל-4 ק"ג. בשיחה הזאת הוא כבר היה מאוד נחוש בדעתו לשכנע אותי שכדאי לקבוע תור לניתוח ואני שוב עם חיוך גדול והרבה אסרטיביות אמרתי לו שאני לא רוצה. שאלתי אותו אם יש איזשהו מצב שאני אגיע עם צירים והם לא יתנו לי לנסות? הוא אמר לי בפירוש שלא, שדלתותיהם פתוחות! זה כבר הוריד ממני דאגה והעצים את התחושה שאני בדרך הנכונה. קבענו שאני אגיע שוב בשבוע 40.


הגיע שבוע 40, יום לפני נפגשתי עם רוזי, היא הגיעה אלי הביתה ועשתה לי birththerapy וטיפול של craniosacral therapy וכמובן עם ידיה המיומנות העריכה את גודלו, משקלו- היא העריכה שהוא יוולד בערך 3.600 ואמרה שהוא כבר ממש ירד ומתמקם לו ואני הייתי מאוד מרוצה וחזקה וכך גם הגעתי לביקורת יום אחרי. הגעתי די מוקדם לבי"ח עשו לי מוניטור אולטרסאונד (ביחידה) ואת כל שאר הבדיקות. הפעם משקל העובר יצא 3.770 מה שמאוד עודד אותי אבל לא נשמע הגיוני למנהל החדר לידה (בגלל הערכה הקודמת שלו)- רק לציין כי כל אחד במישוש הבטן (הענקית שלי) טען שהעובר באמת מרגיש כך! באותו ביקור הוא ביקש שאני אגיע ביום ראשון לביקורת נוספת ושוב חתמתי על טופס סירוב טיפול (ניתוח קיסרי)....


יום שבת, 40+3 השעה 6 בבוקר מתעוררת בגלל כאב בגב שמובן לי בדיוק מהו! כולי התרגשות! נשארת לשכב במיטה עד שבני הקטן מגיע להעיר אותי, קמנו גם הגדול כבר התעורר והלכנו לטייל ברגל, בזמן הסיבוב הצירים ממשיכים, מגיעים כל 20 דקות בערך לא ממש כואבים רק מאוד מרגשים. ב-9 בבוקר אני מתקשרת לרוזי לעדכן אותה כי זה התחיל. היא אמרה לי שזה בטח יקח זמן שנדבר שזה יתגבר יותר. היום עובר לו, בצהריים הם משתתקים מעט ואני מצליחה לישון קצת. אחרי הצהריים אנחנו הולכים שוב לסיבוב ואז אני מרגישה שהם כבר ממש מתחזקים כבר כל 10 דקות ציר שאני צריכה ממש להפסיק כל פעולה.

 

ב-18:00 אני אומרת לבעלי שאני חוזרת הביתה להתקלח אני מתקשרת שוב לרוזי ב18:40 ואומרת לה שהצירים כבר יותר תכופים ומשמעותיים ושוב היא אומרת לי מצויין אני כאן כשכבר לא תוכלי להיות יותר לבד תקראי לי. אני מנתקת את הטלפון איתה ומיד אחרי הם מתגברים, אחותי מציעה לי ללכת לסיבוב איתה, אנחנו הולכות אבל אחרי חצי שעה אני כבר לא יכולה יותר ואני חוזרת הביתה.

 

בעלי כבר בבית עם הילדים משכיב אותם, בין ציר לציר אני באה לומר להם לילה טוב וב-20:30 אני כבר מתקשרת לרוזי שתבוא. היא מגיעה ב-21:20 בודקת אותי ויש לי פתיחה של 3 ס"מ היא עושה לי doptone והכל תקין ומצויין! אני מחליטה שנעלה לבית החולים היות ואני צריכה לקבל אנטיביוטיקה ואני לא רוצה לפספס. ב-22:30 אנחנו עולים לבי"ח, נכנסים למיון יולדות אין אף אחד, שקט נעים שכזה, מחברים אותי למוניטור, בודקים לי פתיחה כבר 5 ס"מ, הרופא המקסים מגיע, לוקח לי דם, נותן אנטיביוטיקה עושה אולטרסאונד לוודא את מצג התינוק ובודק בידיו את גודלו ואומר: "לא נראה לי שיש לך פה יותר מ-3.500, סתם את מסתובבת עם בטן גדולה". גם אז הייתי צריכה לחתום על טופס סירוב טיפול ובנוסף הוא הסביר לי גם שאם הלידה מתעכבת או משהו כזה הם לא יכולים לעשות כלום, חוץ מקיסרי... הסכמתי וחתמתי!


23:00 אנחנו נכנסים לחדר לידה, ומאותו רגע אני נכנסתי למצב של צירים כל הזמן, רוב הזמן עמדתי ובעלי עיסה את הגב התחתון שלי בלחיצות. רוב הזמן היינו בחדר לידה רק רוזי בעלי ואני. אני חייבת לציין כי המיילדות והרופאים באותה משמרת לילה היו מאוד תומכים ומאפשרים כמו לאורך כל הדרך, נתנו ללידה שלי להתנהל בעצמה בשיא הטבעיות.

 

הם איפשרו לי לחוות את הלידה בצורה הכי אינטימית שניתן עם המון מרחב אישי ובקצב שלי (אפילו שהייתי צריכה להיות מנוטרת כל הזמן). הלידה התקדמה מהר ובדיוק לפי הספר, עברתי את כל השלבים, שלב הלידה הפעילה, שלב המעבר, שבו כמובן הרגשתי שאני לא יכולה יותר שאני לא אצליח! אבל שניה אחרי כשהסתכלתי על רוזי והיא חייכה וציינה שאני נמצאת בשלב המעבר התחזקתי והמשכתי הלאה כי ידעתי שאני בדרך הנכונה. ואז הגיעה הפתיחה המלאה, שלב הלחיצות....


ב-2:05 הוא יצא, לאחר שעה של לחיצות ועבודה קשה (labor), ללא קרעים או חתכים רק כמובן טחורים שקשה למנוע. הנהר המתוק שלי נולד 3.670 הכי קטן שהיה לי והוא היה מהמם ורגוע!


המסר הכי חשוב שלי הוא אמונה ואסרטיביות ולקיחת אחריות על גופנו וחיינו! הכל אפשרי עבורנו רק צריך לצור אפשרויות חדשות!

 

 

חדשות ועידכונים

חיפוש

לנל"ק 2

אנחנו בפייסבוק

SFbBox by casino froutakia

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!